Potrzeba oczyszczania od energii żądzy

Związek, co to takiego? Chcę podzielić się pewną refleksją na temat związku, energii seksualnej, tantry tybetańskiej i tego, co dzieje się u nas, w Polsce, i na Zachodzie w światku szeroko pojętej ezoteryki-psychotroniki (obu pojęć używać można, w potocznym sensie, jako synonimów, bo z psychotroniki żadna nauka).

Potrzeba mieć szczęście, albo pozytywną karmę, żeby natknąć się na rzetelne nauki o podstawach medytacji, pracy z energią. Niestety, ale to, co spotykamy w bioenergoterapii i innych zachodnich systemach nie może pochwalić się ani rzetelnością, ani odpowiednim bhp.

A chodzi mi zwłaszcza o tzw. energię seksualną.

W tybetańskim Bon (nie jestem piewcą religii buddyjskiej, interesuje mnie tylko tybetańska wiedza) istnieje nauka o oczyszczaniu czerwonego kanału energetycznego, w którym gromadzi się energia żądzy, przed przystąpieniem do praktyk z czakrami i wieloma innymi.

Na Zachodzie nic takiego nie spotkałem, i może dlatego różnym nauczycielom i ich uczniom tak odwala na punkcie seksu.

Jeżeli nie oczyścisz swojego ciała od energii żądzy, to podniesiony poziom energii pranicznej w ciele sprawi, że wzmocnią się aspekty seksualne. Pamiętaj, że życie jest obojętne - nic i nikt Cię nie powstrzyma, jeżeli sam tego nie zrobisz.

Dlatego musisz się oczyszczać, inaczej ześwirujesz na punkcie seksu. Nie ma na to mocnych.

Ludzie Zachodu powinni uczyć się od Bon Tybetańczyków i innych, wielowiekowych tradycji, ponieważ wiedza, która została tam ujęta, o niebo przewyższa naukowością i rzetelnością to, z czym mamy do czynienia w Europie. Tam łapy inkwizycji i samego materialistycznego w istocie kościoła katolickiego czy w ogóle chrześcijańskiego nie dorwały się do szamanizmu.

Zauważyłem jako pewną normę u różnych ludzi na Zachodzie, że zwariowali na punkcie sesku, a uczą nawet uzdrawiania, prowadząc własne szkoły. Te osoby powinny pójść do tantrycznego przedszkola.

Z powodu nieoczyszczenia od żądzy traci się zdrowy, duchowy ogląd związku, wpada się w panseksualizm, że wszystko kojarzy się z jednym.

I, co najgorsze, uważa się go za swoje wielkie, psychotroniczne odkrycie. Bo to przecież normalne, za ideą związku nie stoi nic więcej, niż czakra płciowa.

Uprawiajmy seks kto z kim chce i może, bo tylko tak będziemy zdrowi.

Znika wewnętrzna wizja partnera i partnerstwa. Tracisz orientację, energia żądzy nie została odprowadzona. Stajesz się jednostką patologiczną a do tego jesteś przekonany, że to prawidłowe, bo w końcu tak działa energia w Twoim ciele - w ciele nieoczyszczonym.

Sądzę, że zrobimy sobie za tydzień webinar z techniki oczyszczania kanałów energetycznych metodą Bonu, bo jest to, po Trzech Schronieniach, jedna z absolutnie fundamentalnych praktyk wewnętrznych ze wszystkich, jakie znam.

Kiedy uwolnisz się od energii żądzy, zaczniesz patrzeć tak, jak powinieneś na związek. Pojawi się szansa, że urzeczywistnisz w tej sferze samego siebie, a nie, na podobieństwo szympansów bonono, zwierzęcy instynkt, który nie robi różnicy z kim TO robisz, gdzie, i kiedy, a już na pewno uniemożliwia refleksję czy to, co w ogóle robię, jest moralnie dobre.

Na tym właśnie polega psychopatia, ze nie odróżnia się dobra od zła, zatraca się tę granicę.

Człowiek może się zezwierzęcić, mamy na to niezliczoną ilość przykładów. Pewien seryjny morderca przestał gwałcić i mordować dopiero wtedy, kiedy zachorowały jego narządy płciowe, stracił popęd.

W stanie, w którym energia żądzy przeniknęła już Twoją mentalność na wskroś, niekoniecznie staniesz się psychopatą na poziomie seryjnego mordercy, ale na pewno psychopatia będzie Twoją zmorą. Normalni ludzie zacząć to zauważać i o tym mówić, że coś z Tobą nie tak (i nieważne, że prowadzisz szkołę medycyny naturalnej), dlatego słuchaj ich, być może w nich jedyna nadzieja, że się opamiętasz.

Spotkałem w światku bioenergoterapii, psychotroniki, uzdrawiania, ezoteryki kilku psychopatów seksualnych.

Fakt, że wiedza o potrzebie troski o kanał z energią żądzy jest nawet nieznana. To świadczy o tym, na jak niskim poziomie znajduje się wiedza promowana na kursach i reklamowana w gazetach - że nie sięga nawet moralnego poziomu człowieka.

Ostrzeżenie: jeżeli zaczniesz pracować bardziej intensywnie z energiami i nie zadbasz, by uwalniać się od energii żądzy, możesz zostać homo bonono.

W Hunie problem rozwiązuje się m.in. tym, że dużo pracuje się z zasadą miłości (aloha), która otwiera mocno serce i naturalnie oczyszcza kanały energetyczne. Ale taki stopień praktyki z miłością i odpowiednimi metodami jest niespotykany wśród zachodnich "miszczów" i "miszczątek" ezoteryki, psychotroniki i wszelkiego innego bioenergokiczu.